Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Sousse

Planując tegoroczne wakacje, warto uwzględnić atrakcje tunezyjskiego kurortu Sousse. To starożytne miasto założone przez Fenicjan może pochwalić się nieprzeciętną infrastrukturą turystyczną, wielorakimi formami rozrywki, pięknymi plażami i gajami oliwnymi.

Niezapomniane wczasy w Sousse

Sousse jest nowoczesnym kurortem nad Morzem Śródziemnym znajdującym się w wschodnim regionie Tunezji. Do miasta tego należy słynny znany port jachtowy El-Kantoui. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, z przewagą gorących i suchych lat. Idealną porą do odwiedzin Sousse jest okres od czerwca do końca sierpnia, chociaż sezon turystyczny rozpoczyna się już od marca i trwa do listopada.

SOusse – Zwiedzanie i atrakcje

W tym wakacyjnym kurorcie nie brakuje historycznych i kulturalnych atrakcji. Jak najbardziej warto na swojej liście do zwiedzenia umieścić pozycje takie jak Medina z architekturą arabską (Bab el Khabli i Bab el Ghabi, Souk, Cysterny La Sofra), Ribat (Wielki Meczet), Kasbah (Wieża Khalaf al Fata), Muzeum Archeologiczne Sousse, Dystrykt Souk, Zaouia Zakkak, Katakumby, Sousse Market, Takrouna, Hergla. Muzeum Sousse znane jest za to wyjątkowej kolekcji rzymskich mozaik. Miasto to ma bardzo bogatą historię, dlatego też można spotkać w nim różne style architektoniczne. Z całą pewnością jest co oglądać.

Miłośnicy plażowania także będą zadowoleni z wczasów w Tunezji. Sousse może pochwalić się jedną z najpiękniejszych plaż w kraju. Na turystów czekają luksusowe bazy noclegowe i liczne udogodnienia na terenie ośrodków. Do dyspozycji jest wiele sklepików i stoisk, gdziem można kupić przeróżne pamiątki z tego niezwykłego miejsca. Największą popularnością cieszą się pamiątki z bazarków w postaci ręcznie tkanych dywanów, wodnych fajek i wisiorka przynoszącego szczęście – ręki Fatimy. Tunezja znana jest z pięknych rękodzieł, które warto chociaż pooglądać. W Port El Kantaoui dominuje luksus i blichtr. Oczom turystów ukazują się eleganckie i najdroższe jachty świata. Nie brakuje turystycznych statków i katamaranów. Do tego jest jeszcze Aquapark i park rozrywki.

Podsumowując, w Tunezji nie brakuje pięknych miejsc, a kurort Susa jest jednym z tych, które obowiązkowo trzeba odwiedzić.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén