Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Port El Kantaoui

Tunezja to doskonałe miejsce dla osób, które oczekują wyjątkowego klimatu. Port el Kantaoui zlokalizowany jest w bliskiej odległości od Sousse. Jest to prawdziwe centrum turystyczne, gdzie można znaleźć liczne udogodnienia. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy stawiają na pierwszym miejscu komfort i luksus. Panuje tutaj typowo śródziemnomorski klimat. To prawdziwa gratka dla tych, którzy uwielbiają słońce i wysokie temperatury.

Atrakcje w Port el Kantaoui

Atrakcje Tunezji zapewniają wiele godzin nieprzeciętnej rozrywki. Trzeba jednak podkreślić, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W okolicy Port el Kantaoui można znaleźć zarówno tętniące życiem knajpy, jak i przepiękne tereny zielone, gdzie panuje cisza i spokój. Należy wiedzieć, że nie jest to okolica, gdzie znajdują się godne odwiedzenia zabytki. W celu zwiedzenia historycznych miejsc należy udać się do sąsiednich miejscowości. Opisywany kurort wypoczynkowy zapewnia m.in.
Luksusowe hotele – to obiekty o podwyższonym standardzie, które powstały z myślą o najbardziej wymagających gościach.
Urokliwe knajpki – przypadną one do gustu tym, którzy pragną rozerwać się i skosztować unikatowych alkoholi.
– Regionalne restauracje – lokalna kuchnia gwarantuje specjały, których nie można znaleźć w innych częściach świata.
Ekskluzywne butiki – są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie prestiż i światowej klasy marki.
Klimatyczne miejsca do spacerów – można tutaj znaleźć sporą ilość terenów zielonych, urokliwych uliczek, bulwarów, promenad, magicznych alejek.
Jachty – wokół portu cumuje ogromna liczba wartych zobaczenia jachtów. Ponadto istnieje możliwość wzięcia udziału w rejsie na jachcie z przezroczystym dnem. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć delfiny.
Baseny i parki wodne – to rozrywka dla całej rodziny. Nie brakuje tutaj również miejsc, gdzie można uprawiać sporty wodne.

Port el Kantaoui – co jeszcze warto wiedzieć?

W porcie można znaleźć jachty, które zostały wykorzystane w filmie „Piraci” Romana Polańskiego. W Port el Kantaoui duże znaczenie ma pamiątka imitująca rękę Fatimy. Tamtejsza ludność uważa, że jest on źródłem szczęścia. To talizman chroniący przed złymi duchami.

Osoby, które preferują typowo wakacyjne klimaty powinny odwiedzić Port el Kantaoui. Kilka lat temu znacząco podniesiono tutaj poziom bezpieczeństwa.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén