Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

O kraju

Choć Tunezja należy do tych mniejszych krajów Afryki (zajmuje powierzchnię połowy Polski a mieszka tam ponad 10 mln mieszkańców) to jest wielka pod względem kurortów turystycznych. Wczasy w tym kraju są bardzo popularne zapewne dlatego, że znajduję się ona już na Czarnym Lądzie, ale zarazem zapewnia wygodę i komfort pobytu. Tunezja jest kierunkiem całoroczny i w wielu biurach podróży znajdziemy promocyjne oferty tzw. last minute (sprawdź na Travelplanet), nawet w miesiącach zimowych.

flaga Tunezji

Tunezja ma dostęp do Morza Śródziemnego od północy i wschodu. Położenie na skraju kontynentu sprawiło, że Tunezja była często najeżdżana przez ludy europejskie, stąd też ogromne bogactwo kulturowe w tym kraju i ogromny wpływ europejskich stylów na budownictwo i wzornictwo. Tunezja to wyborowy koktajl stylów arabskich i europejskich. Przypadnie do gustu każdemu.

Tunezja graniczy z Algierią i Libią. Oprócz bogatego wybrzeża nad Morzem Śródziemnym, w Tunezji znajdziemy piękne góry i lasy. Im bardziej kierujemy się na południe kraju tym teren staje się coraz bardziej płaski aż w końcu zmienia się krajobraz w  pustynny.

Stolicą Tunezji jest Tunis (miasto o starożytnej historii). Językiem urzędowym jest arabski, ale bez problemu można się porozumieć po francusku i angielsku a nawet niemiecku. W Tunezji religią dominująca jest Islam jednak kraj ten należy do najbardziej liberalnych. Kobiety są tu bardziej uprzywilejowane niż w innych krajach arabskich np. nie muszą nosić chust na głowach, mogą się kształcić i brać czynny udział w polityce swojego kraju (12% parlamentarzystów to kobiety). Choć są to prawa ogólnie przyjęte to zdarzają się regiony i miejscowości bardzo konserwatywne i tradycyjne.

Mam nadzieję, że strona, którą poświęcam wszelkim informacjom o Tunezji będzie przydatnym i praktycznym poradnikiem dla czytelników.

Chcesz dowiedzieć się więcej o europejskim kraju gdzie znajdziesz równie piękne i piaszczyste plaże co w Tunezji? Zapraszamy na stronę gdzie opisana jest Bułgaria.

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén