Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Monastir

Monastir (Monastyr) jest uznawany za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla turystów, którzy chcą zwiedzić Tunezję. To też jedno z polecanych miejsc na wakacje w Tunezji. Stanowi miasto portowe, leżące w centralnej części wschodniego wybrzeża Tunezji, posiadające wielowiekową historię. Co ciekawe, miejsce to stanowiło kiedyś garnizon Cezara, a wielki rozkwit przeżywało w okresie średniowiecznym, o czym do dziś informują turystów przewodnicy, opowiadający długowiekową i barwą historię tego regionu.

Położenie i klimat

Monastir jest portowym miastem, znajdującym się w centrum Tunezji. To też kurort wypoczynkowy, znany m.in. z pochodzenia stąd pierwszego prezydenta tego kraju – Habiba Burgiby.
Co istotne, strefa hotelowa jest umiejscowiona poza centrum, co powoduje, że w mieście nie ma korków i zgiełku.
W Monastyrze panuje klimat śródziemnomorski, a lata są gorące i suche.

Atrakcje kurortu Monastir

Atrakcje dla turystów są związane z bogatą historią tego miasta oraz atrakcjami turystycznymi, takimi jak plaże Skanes i Dkhila. Do jednych z największych atrakcji wlicza się również Wielki Meczet, powstały w IX w. z minaretem na bazie kwadratu. Kolejna, popularna atrakcja turystyczna to Ribat Harthema – ufortyfikowany monastir z wieżą Nadhour a także miejsce ważne dla miłośników sztuki i religii – muzeum Sztuki Islamskiej. Turyści mogą też zwiedzić budowlę z okazałymi kopułami, którą wybudowano na cześć pierwszego prezydenta Tunezji – Mauzoleum Habbiba Bourgiby.

Ciekawostki dla turystów

Osoby, które po raz pierwszy znajdują się na wakacjach w tym regionie mogą być zaskoczone dużą i szeroko rozbudowaną bazą hotelową. Monastyr jest, bowiem dużym, międzynarodowym portem lotniczym i posiada szeroko rozbudowaną strefę turystyczną. Rozciąga się ona na północ od centrum miasta, wzdłuż urokliwych plaż, które same w sobie stanowią unikatową atrakcję turystyczną. Ponadto przejezdni mają możliwość korzystania z różnorodnych hoteli – od najtańszych, po znacznie bardziej komfortowe i luksusowe.
Na miłośników sportowych wrażeń w mieście czeka, z kolei duża oferta atrakcji takich jak: nurkowanie, jazda na wielbłądach i na koniach, strzelanie z łuku, golf i wiele innych.

Wybierając się na wakacje do Tunezji warto wiedzieć, że w okresie letnim temperatury są tam wysokie, ale na turystów czeka szeroki wybór hoteli, usytuowanych niedaleko centrum miasta. Jeśli, zaś chodzi o atrakcje turystyczne to z pewnością nie zabraknie miejsc do zwiedzania dla miłośników historii i religii regionu.

Previous Post

Leave a Reply

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén