Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Mahdia

Wraz z nadejściem oczekiwanego urlopu, pojawia się okazja do odpoczynku i naładowania akumulatorów. Wakacje warto zaplanować z wyprzedzeniem, wybierając miejsce docelowe podróży. Tunezja to jeden z krajów, które warto zdecydowanie zwiedzić, a zwłaszcza jej pełne atrakcji kurorty, takie jak np. Mahdia.

Atrakcyjne wczasy w Mahdii

Co nieco o mieście…

Mahdia jest niedużym portowym miastem tunezyjskim, godną polecenia miejscowością wypoczynkową dla osób pragnących wypocząć i jednocześnie zobaczyć wiele wartościowych atrakcji. To właśnie tutaj można odpocząć od miejskiego zgiełku i zatłoczonych ulic. W Mahdi czekają na turystów szerokie i czyste plaże, dużo wolnych miejsc hotelowych i bardzo przyjaźni mieszkańcy.

Położenie i klimat w Mahdii

Mahdia znajduje się na 50 km na południe od Sousse i Monastir, na skalistym półwyspie Cap Africa, położona na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Kurort ten cieszy się sporym uznaniem ze względu na niemałą ilość historycznych miejsc do zwiedzenia. Bez problemu można porozumiewać się w języku francuskim czy arabskim. Niezaprzeczalną zaletą wczasów w Tunezji jest to, że niemalże przez cały rok można liczyć na wyśmienitą pogodę. Panuje tu klimat śródziemnomorski. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi ponad 25 st. C. Wiosną można raczyć się widokiem egzotycznej roślinności w rozkwicie, co przekłada się na wielobarwne krajobrazy. Latem jest cieplej – średnia temperatura w lipcu/sierpniu przekracza 30 st. C, co sprzyja morskim rejsom i słonecznym kąpielom. Na jesień jest chłodniej, a zimą średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 15 st. C.

Co zwiedzić w Mahdii?

Wybrzeże Mahdi jest bardzo dobrze zagospodarowane. Nie brakuje zabytkowych meczetów i surowych świątyń. Do najciekawszych atrakcji zaliczyć można Sakifa El-Khala, Wielki Meczet Hadża Mustafy Hamzy, twierdzę turecką Bordj El Kebir i miasto przepełnione zabytkami Susa. Co ciekawe, dawniej Mahdia była areną wojen i punktem strategicznym afrykańskiego handlu.

Podsumowując, Mahdia jest bardzo dobrym miejscem na wypoczynek dla wszystkich ceniących sobie spokój, piękne krajobrazy, piaszczyste i czyste plaże, klimatyczne knajpki i kluby oraz dla miłośników żeglugi.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén