Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Kurorty

Do najważniejszych i najbardziej popularnych kurortów w Tunezji należą:

Hammamet – położony jest na półwyspie Cap Bon. Jest to jedno z bardziej malowniczych miejsc w Tunezji, nazywane również „Rajskim ogrodem” zapewne nazwa ta wzięła się stąd, że w mieście rosną przepiękne hibiskusy i jaśminy oraz drzewa cytrusowe. Jest to najstarsza miejscowość turystyczna i chyba najbardziej lubiana przez odwiedzających. Hammamet to zarówno piękne, piaszczyste plaże, rozrywka (liczne pola golfowe, restauracje, kasyna) i zabytki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dojazd z lotniska do centrum trwa około 70 minut.

Monastir – nazwa miasta pochodzi od chrześcijańskiego klasztoru. Jeśli chodzi o warunki dla turystów, to są one bardzo dobre. Hoteli jest dużo i to różnych standardów, do tego liczne oferty wielu sportów (nurkowanie, ruady, parasailing, narty wodne i wiele innych) przyciągają turystów jak magnes. Zresztą nie tylko turyści upodobali sobie to miejsce. Krajobraz tego miasteczka zachęca również filmowców. Do głównych atrakcji Monastyru należy mauzoleum Habiba Burgiba, pierwszego prezydenta Tunezji oraz pochodzący z IX w Ribat (klasztor ? Twierdza).

Sousse – jest to trzecie co do wielkości miasto w Tunezji, mieszka tu około 200 000 mieszkańców. Kiedyś był to port piratów, obecnie jest to najważniejszy punkt handlowy. Tą miejscowość upodobali sobie głównie młodzi turyści ze względu na bogate nocne życie w mieście, znajduje się tu więcej klubów i pubów niż w stolicy kraju. W Sousse jest również Aqua park z licznymi atrakcjami wodnymi. Miasto jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dlatego w wolnej chwili od plażowania i clubbingu warto odwiedzić Muzeum Archeologiczne i Katakumby.

Port El Kantaoui – kurort ten został zaprojektowany i wybudowany specjalnie na potrzeby turystyczne, dlatego nie zabraknie tu luksusowych hoteli, restauracji i jachtów. Położony jest niedaleko Sousse, około 12km. Przy malowniczym porcie można spacerować i odpoczywać wśród bujnej roślinności. Natomiast niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie wesołe miasteczko i Aquapark. Jeśli szukasz spokoju i wygody to miejsce jest idealne dla Ciebie.

Mahdia – miasto to zostało założone w 916r i stanowiło strategiczny punkt handlowy Afryki. Obecnie jest to rozwijające się miasteczko turystyczne przeciwne do nowoczesnego Port El Kantaoui, panuje tu bardziej ludowy klimat. Stare miasto zabierze nas w podróż do przeszłości a czyste i szerokie wybrzeże pozwoli nam wypocząć i zrelaksować się na jednej z plaż.

Djerba – jest to największa wyspa Afryki Północnej o powierzchni 812km2. Wzmianka o Djerbie pojawia się w legendarnych opowieściach o podróżach Odyseusza. Na wyspie znajdziemy 130km pięknych, piaszczystych plaż – istny raj dla leniuchów. Dodatkowo przyciągać może fakt, że słońce świeci na wyspie przez 340 dni w roku. Praktycznie każda pora jest odpowiednia na urlop w tym uroczym miejscu.

Jak widać Tunezja to raj dla turystów, zarówno tych bardziej i mniej wymagających. Podróżując po tym kraju możemy zwiedzać zabytki, poznawać historię, plażować i świetnie się bawić.

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén