Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Hammamet

Urlop w sezonie letnim kojarzy się w relaksem i wykorzystywaniem każdej chwili wolnego czasu. Wiele osób decyduje się spędzić czas wolny w rodzinnym kraju, jedna są też tacy, którzy za cel obierają sobie całkiem obce, egzotyczne państwa, które potrafią zachwycić podróżujących na każdym kroku. Na świecie istnieje bardzo wiele miejsc, które nie dają o sobie zapomnieć nawet długo po sezonie urlopowym, jednak przekonajmy się, co można zyskać, jeśli wybierzemy wczasy w tunezyjskim kurorcie Hammamet.

Najlepszy wypoczynek na piaszczystej plaży

Hammamet jest miastem w Tunezji, które leży u stóp Morza Śródziemnego, na półwyspie Cap Bon. Ze względu na swoje umiejscowienie na mapie, ten region charakteryzuje się wysokimi temperaturami przez cały rok, a także niesamowicie czystymi plażami i licznymi zabytkami, które cieszą oko ludzi już od bardzo wielu lat. Hammamet jest jednym z głównym kurortów turystycznych regionu.

Hammamet – Co warto zobaczyć?

Wakacje to nie tylko czas spędzony na plaży i wodnych kąpielach. Wielu ludzi decydujących się na urlop pragnie poznać nową kulturę, a także tradycje, jakie panują w odwiedzanym kraju. Atrakcje kurortu Hammamet zdają się nie mieć końca. Odwiedzenie tego niezwykłego regionu pozwala zobaczyć na własne oczy jak funkcjonuje medyna; obstawić turnieje tenisowe kobiet, które rozgrywane są co tydzień, spędzić czas na zabawie w aquaparku, a wieczorem wsłuchiwać się w szum fal pięknego, turkusowego morza.

Liczba atrakcji, jakie czekają w Hammamet, zdaje się nie mieć końca, ale na pewno na liście podróżujących powinny się znaleźć takie punkty jak:
Kerkouane (ruiny starożytnego miasta punickiego),
Fort w Kelibii,
Nabeul (miasto słynące z wyrobów ceramicznych),
Miasto Hammamet.

To ciekawe…

Wybierając się na wczasy do Tunezji, dobrze jest się zaopatrzyć w krem z wysokim filtrem, ponieważ sezon na odwiedzanie tego kraju trwa nawet od marca do listopada. Warto też pamiętać o wymianie waluty przed podróżą, w Hammamet obowiązuje dinar tunezyjski, a język jakim władają tubylcy to arabski.

Wakacje to niewątpliwie czas wymagający samych przyjemności. Wczasy w Tunezji potrafią być niesamowitym przeżyciem dla każdej osoby, jeśli tylko odpowiednio się na nie przygotujemy. Nie warto odkładać odpoczynku na później, bowiem może okazać się, że przegapi się coś bardzo wartościowego.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén