Tunezja - wycieczki

Wypoczynek, zwiedzanie, informacje

Djerba

Wakacje w Tunezji to marzenie wielu osób. Ciekawą propozycją wydaje się być wyspa Djerba. Niewątpliwą zaletą jest dogodna lokalizacja. Znajduje się w bliskiej odległości od południowo-wschodniego wybrzeża. Odwiedzenie innych lokacji nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Łagody klimat sprawia, że jest to idealna opcja nie tylko dla dorosłych i dzieci, ale również osób starszych. Trzeba dodać, że jest to największa, a zarazem najspokojniejsza wyspa w Tunezji. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy pragną odpocząć w ciszy i spokoju.

Atrakcje turystyczne Dżerby

Atrakcje Dżerby są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie ma więc znaczenia, czy wybieramy się na samotną wycieczkę, czy też urlop z rodziną. Poniżej opisano kilka miejsc, które warto odwiedzić.
Wyspa Różowych Flamingów – jest to miejsce wyjątkowo urokliwe, które zachwyci nawet najbardziej wymagających. Można tutaj znaleźć czyste, a zarazem ciche plaże, które zapewniają wyjątkowy relaks. Nazwa wyspy nie jest przypadkowa. Różowe flamingi są tutaj powszechnie spotykane w okresie jesiennym oraz zimowym. Na uwagę zasługuje fakt, że występują tu również delfiny.
Guellala – to miasteczko garncarzy. Osoby zwiedzające mogą podziwiać unikatową manufakturę. Z pewnością zainteresuje to tych, którzy pragną poznać historię oraz znaczenie wyrobów ceramicznych. Warto również odwiedzić zachwycający meczet.
Plaża Sidi Mahres – to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących piaszczystej plaży, która nie będzie oblegana przez ogromną liczbę turystów. W nieprzeciętnych warunkach otoczenia można maksymalnie się odprężyć i zregenerować.
Mennix – to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Znajdziemy tutaj ruiny starożytnego miasta. Najprawdopodobniej zostało ono założone przez Felicjan.

Ciekawostki na temat wyspy Djerba

Wielu naukowców uważa, że to właśnie wyspa Djerba jest tajemniczą Wyspą Lotofagów. Legenda głosi, że zatrzymał się tutaj Odyseusz w trakcie swojej tułaczki. Trzeba również wiedzieć, że na wyspie zlokalizowanych jest aż 213 meczetów.

Na wyspie Dżerba znajduje się kilkadziesiąt hoteli o różnym standardzie. To właśnie dzięki temu pobyt będzie w pełni komfortowy. Jest to świetna lokacja dla pasjonatów sportów wodnych.

Next Post

Leave a Reply

© 2022 Tunezja – wycieczki

Theme by Anders Norén